28-Şubat-2024 13:20:45

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
“YÜKLENİCİ FİRMA İŞİ ERKEN BİTİRDİ”

“YÜKLENİCİ FİRMA İŞİ ERKEN BİTİRDİ”

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, cezaevi inşaatının neden durduğuna yönelik soru işaretine Yenigün’e verdiği röportajda açıklık getirdi.

Başkan Allar, “Cezaevi İnşaatını yapan yüklenici firma hızlı çalışarak 2018 yılı için verilen bütçeyi tamamladı. Bütçenin tamamlanması ile birlikte projenin kalanını yüklenici firmanın 2019 yılı bütçesinden yapması gerekiyor. 2019 yılında projenin tamamlanması için ayrılacak bütçe ile yüklenici firma cezaevi inşaatını tamamlayacak. Cezaevi inşaatı hakediş şeklinde ilerliyor.”dedi.

“Cezaevi ile ilgili projenin durduğu söylentileri var. Proje devam etmeyecek, ekonomik dalgalanma nedeniyle projenin durdurulduğu iddiaları doğru mu?” şeklinde kendisine yönelttiğimiz soruya Allar, şu yanıtı verdi; “Bu söylentiler mesnetsiz, basiretsiz, bilinçsiz iddialardır. Bu yalan iddialarla bilgi sahibi olunmadan yapılan çalışmalar karalanmaya çalışılmaktadır. Şunu belirtelim; Dolar ve Euro kur paritesinin yükselmesi nedeniyle ekonomik bir daralma yaşadık. Ancak devletimizin daha önce Adalet Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan ve 110 Milyon TL bedelle inşa edilecek olan Cezaevi Projesi’nin şu anda yüzde 50’lik kısmı tamamlanmıştır. Projede 2018 yılı yatırım bütçesi harcandı. Özetle projenin durmasının nedeni kurdaki dalgalanma değildir. Çalışmalar bütün hızıyla devam edecek. Bayındırlık Bakanlığı’nın beton atımını yasakladığı ve inşaatlara devam edilmeyen günler olarak belirlediği 01 Aralık 2018 ve 31 Mart 2019 tarihine kadarki bölümde iklim koşulları nedeniyle çalışma gerçekleştirilmemektedir. 01 Nisan 2019 tarihi itibariyle de mevcut firma çalışmalara devam edecek.”

Cezaevi inşaatının yüklenici firmanın hızlı çalışması nedeniyle 2018 yılında olan Yüzde 50’lik yapım taahhüdünü yerine getirdiğini belirten Allar, “Cezaevi İnşaatını yapan yüklenici firma hızlı çalışarak 2018 yılı için verilen bütçeyi tamamladı. Bütçenin tamamlanması ile birlikte projenin kalanını yüklenici firmanın 2019 yılı bütçesinden yapması gerekiyor. 2019 yılında projenin tamamlanması için ayrılacak bütçe ile yüklenici firma cezaevi inşaatını tamamlayacak. Cezaevi inşaatı hakediş şeklinde ilerliyor. Proje önümüzdeki yıl tamamlanacak.”dedi.

2 Yorumlar
Reis

Tüm cezaevleri durdu. Başkanın dediği o hakediş ödenmiyor adalet bakanlığı tarafından. Muhtemel orayı yapanda işi yavaşlattı. 3-4 aydır ödenmiyor hakedişler. Adam piyasa,işçi borçlarını nasıl ödeyecek? Başganın ottuğu yerden bunların hepsi montaj, dış güçlerin oyunu demesi normal. Birde şu bjk meselesimi sorsaydınız. Muhtemelen sormuşsunuzdur da neyse! Yinede şu Gerede de işini yapan tek haberci sizlersiniz. Tebrikler. Ne matbaacı ne de İstanbullu bunları soramazdı.

geredeli

belediye başkanı hikaye anlatmış ÖDENEK YOK mütahit arabasını ve evini sattıda işçinin parasını verdi bayram haftası kimse bayram harçlığı bile alamadı

Cevap bırakın