15-Temmuz-2024 05:14:16

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Zafer O’nun

Zafer O’nun

AK Parti’nin kalesi Gerede’de Mustafa Allar, her 2 kişiden birinin oyunu alarak yeniden belediye başkanı seçildi ve seçmen “5 yıl daha Allar Başkanla devam” dedi. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ayrıca Belediye Meclisinden de fazla oy alma başarısı sergiledi. En yakın rakibi BBP Adayı Emin Serin’e 2.200 civarı fark attı.

Belediye Meclisi, kesin olmayan sonuçlara göre; 7+2 kontenjan olmak üzere 9 AK Parti, 3 BBP ve 3 MHP şeklinde oluştu. 2014’de 2. Parti konumunda olan MHP’nin oyları merkezde düştü, BBP ise Gerede’nin yeni 2. partisi oldu ve iyi bir seçim başarısı elde etti. 2014 yılında 5.000’e yakın oy alan MHP 2.234 seviyelerine gerilerken, BBP 4.158 oy aldı.

İl Genel Meclisi’nde ise tam ters sonuç ortaya çıktı. MHP, İl Genel Meclisi’nde köylerden gelen oylarla beraber 2. parti oldu. MHP İl Genel Meclisi 1. sıra adayı Salih Acar, İl Genel Meclis Üyeliği’ne seçildi. AK Parti’de ise 1. Sıra Adayı Ali Kemal Atay ile beraber 2. Sıra Adayı Üzeyir Ercivan İl Genel Meclisi’ne seçilen isimler oldular.

Dünkü sonuçların ardından Gerede (Mustafa Allar), Yeniçağa (Recai Çağlar), ve Seben (Fatih Kavak) ilçeleri AK Parti’de kalırken, Dörtdivan ilçesini Bağımsız Aday Hamza Efe aldı. Bolu belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan olurken, CHP Mengen ve Kıbrıscık ilçelerini de kazanmayı başardı. MHP ise Mudurnu ve Göynük ilçelerini kazandı.

Allar, seçimden sonra ne dedi?

Seçimin galibi AK Parti Adayı Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, seçimden sonra açıklama yaptı. Seçimden önce hangi sözleri verdiyse yapacağını dile getiren Allar, “31 Mart Yerel Seçimlerinde teveccüh göstererek, bizi bu onurlu makama 2. defa layık gördüğünüz için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Üzerimizde taşıdığımız bu ağır yükün sorumluluğunun bilinciyle, Gerede’nin ihtiyaçlarına uygun olarak hazırladığımız projelerimizle, sizlerden aldığımız destekle işimiz hizmet olmaya devam edecek.”dedi.

Anket yine şaşmadı

Her seçim döneminde olduğu gibi seçim sonuçlarına en yakın anket sonucunu yine Yenigün Gazetesi tahmin etti. Kamuoyunda anketimiz hakkında çeşitli eleştiri ve tenkitlere rağmen sosyal medyada yapılan anketlerin tam aksine doğru olanı vatandaşlarımıza ulaştırdık. Vatandaşlarımızın anketimize gösterdiği iradesi sandığa da yansımış oldu. Seçim sıralaması da aynı şekilde gerçekleşti.

Cevap bırakın