22-Temmuz-2024 19:47:27

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Adaylığını açıkladı

Adaylığını açıkladı

Gerede Ziraat Odası Başkanı Nazım  Göktaş, Ziraat Odası olağan kongresinin 4 Şubat Cumartesi günü gerçekleşeceğini söyledi.

Yeniden adaylığını açıklayan Göktaş, “Gerede Ziraat Odası olarak son 4 yılda çok güzel işler yaptık. Dönemimizde özellikle çiftçiliğe rağbeti artırdık. Gerede, daha önce ortalama 1.2 bin ton buğday üretirken, bu yıl 3 bin tonu geçerek kırılması zor bir rekora imza attı. TMO ile birlikte bu yıl 15 Milyon TL aracıların değil çiftçinin cebinde kaldı. TMO’yu Gerede’ye biz getirdik.”dedi.

Kongrede aday olduğunu belirten Ziraat Odası Başkanı Nazım Göktaş; “04 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Ziraat Odası kongresinde adayım. Gerede Ziraat Odası Kongresi Belediye toplantı Salonu’nda saat 10.30’da gerçekleşecek.”dedi. Göktaş’ın delege seçimlerinden sonra tek aday olması kesinleşti.

Ekilmedik tarla kalmadı

Başarılı bir 4 yıl geçirdiklerini belirten Ziraat Odası Başkanı Göktaş, “Gerede Ziraat Odası olarak son 4 yılda çok güzel işler yaptık. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte Gerede çiftçisinin lehine olacak her türlü düşünceyi ve fikirleri burada paylaştık ve uygulamasına geçtik. Son 4 yıl başarılı geçti diye düşünüyorum. Dönemimizde özellikle çiftçiliğe rağbeti artırdık. İlçede ekilmedik tarla kalmadı.”dedi.

TMO’yu getirdik

Rusya-Ukrayna savaşından sonra patlak veren buğday krizi dünyayı gıda felaketinin eşiğine getirirken, yaşanan krizi Gerede’de lehe çevirerek bir çok kişiyi tarım yapmaya ikna ettiklerini belirten Göktaş, “Geçen yıl buğday üretiminde rekor kıran Gerede, daha önce ortalama 1.2 bin ton buğday üretirken, bu yıl 3 bin tonu geçerek kırılması zor bir rekora imza attı. Yaşanan bu rekorun ardındaki en büyük sebep ise TMO’nun Gerede’den alım yapması oldu. TMO ile birlikte bu yıl 15 Milyon TL aracıların değil çiftçinin cebinde kaldı. TMO’yu Gerede’ye getirdik.”diye konuştu.

Kongre süreci ile ilgili bilgi veren Göktaş, şunları söyledi; “Kongre süreci tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde de başladı. Aralık ayında delege seçimlerimizi yaptık. Genel kurulumuzu da 04 Şubat 2023 Cumartesi günü belediye toplantı salonunda yapacağız. Bu vesile ile de tüm Gerede çiftçimizi kongremize bekliyoruz. Delege olduktan sonra adaylığımı ilk kez sizlerin aracılığıyla açıklıyorum. 04 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Ziraat Odası kongresinde tekrar adayım. Bizim sistemimiz Türkiye Büyük Milet Meclisi gibidir. Seçile seçile gelirsiniz. Önce delege, daha sonra meclis seçilir, ardından da yönetim belirlenir.”

Cevap bırakın