19-Temmuz-2024 19:03:40

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
BOYU KADAR BALIK TUTTU!

BOYU KADAR BALIK TUTTU!

Gerede’de hobi olarak olta ile avlanan Muhammed Demir, Kurugöl bölgesinde boyu 1,41 cm gelen sazan balığı yakaladı. Bu Gerede bölgesinde tutulan en büyük balık rekoru oldu.   

Haftasonu balık tutmak için Kurugöl bölgesine giden Muhammed Demir, oltayla 23 kiloluk sazan balığı yakaladı. 1 saatlik uğraşın sonunda gölden balığı çekmeyi başardığını anlatan Demir, “Oldukça heyecanlı ve zor bir av oldu. Bayağı bir uğraştan sonra güçlükle balığı çekmeyi başardım. Balık oltaya ilk vurduğunda büyük olduğunu hissettim ama bu kadar büyüğünü beklemiyordum. Balığı kıyıya çekmeye çalıştığım ilk yarım saatten sonra büyüklüğünü anlamaya başladım. Misine kopacak mı? Heyecanı ile birlikte 1 saatte balığı kıyıya çekmeyi başardım.”dedi.

Uzun yıllardır olta balıkçılığıyla uğraşan Muhammed Demir’in yakaladığı balığın büyüklüğü 1,41 cm geldi. Yakalan balık aynı zamanda bölgede tutulan en büyük balık oldu ve Demir, rekoru eline geçirdi. Balığı tuttuktan sonra ellerine alarak objektifimize poz veren Demir, tuttuğu balığın 3 yıldır peşinde olduğunu belirterek, “Bu balık 3 yıl önce oltama takılmıştı. Kıyıya çekerken misine koptu ve başarısız bir av yaşadık. 3 yıldır bu balığı avlamak için uğraştım ve bugün başardım. Her insanın kendisine özgü hobileri var, benim de hobim bu.”dedi.

1 Yorumlar
Yusuf ekici

🤣🤣🤣 balıkçı Mazhar agliyo

Cevap bırakın