15-Temmuz-2024 04:59:39

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Gerede OSB, emeği olanları onore etti

Gerede OSB, emeği olanları onore etti

Faaliyete başlayan fabrika sayısı yüzde 50’nin üzerine çıkan Gerede OSB’de yönetmelik gereği OSB Yönetim Kurulu’nun tamamını fabrika yöneticileri oluşturdu. Gerede OSB’nin 1 ay önce seçilen yönetimi bugüne kadar OSB’de emekleri bulunan isimleri bir araya getiren bir organizasyon düzenledi.

Düzenlenen organizasyonda, Gerede OSB’nin bu aşamaya ulaşmasında emekleri bulunan siyasilere, kamu kurum temsilcileri ile fabrika yöneticilerine plaket takdim edildi. Programa; Eski Belediye Başkanları Halil Alioğlu, Ömer Baygın, Belediye Başkan Vekili Cihan Saraç, Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Disiplin Kurulu Üyesi Ersin Kaşka, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt’u temsilen Bolu 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Mustafa Şahin, İl Genel Meclis Üyeleri Ali Kemal Atay, Üzeyir Ercivan, Salih Acar, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, Eski İl Genel Meclis Üyeleri Recep Kaya ve Rıdvan Erdoğan, STK temsilcileri ile fabrika yöneticileri katıldı.

Gerede OSB Müdürü Mustafa Erdoğanlı; “1993 yılında kurulan Gerede OSB’de görev yapmış, hizmet etmiş bazı bürokratlara ve OSB’de üretimde bulunan sanayicilerimize plaket vermek için bir aradayız. Gerede OSB’mizi kuran Halil Alioğlu başkanıma teşekkürlerimi arz ediyorum. Devamında görev yapan Ömer Baygın başkanıma vermiş olduğu hizmetlerden ötürü yine teşekkürlerimi sunuyorum. 5 yıldır Gerede OSB’de görev yapmaktayım. 5 yıl önce beni bu göreve; dönemin Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Belediye Başkanımız Mustafa Allar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ersin Kaşka, İl Genel Meclis Üyeleri Yusuf Gökçe ve Üzeyir Ercivan ile birlikte başladım. Bu süreçte zorlu işlerin üstesinden gelindi.

OSB’lerin uygulama yönetmeliği gereği Yüzde 50 doluluk oranını aşmamız nedeniyle 15 kişiden oluşan müşetebbis heyetimize 7 birbirinden değerli sanayicimiz dahil oldu. 7 sanayicimiz içersinden seçilen yeni yönetim kurulumuzla yapacağımız başarılı çalışmalar öncesi bu organizasyonu düzenledik.”dedi.

Gerede OSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Erdoğanlı ise; “Yeni bir yönetim olarak 1 ay önce göreve başladık. Bu organizasyonla tüm sanayicilerimiz ile Gerede OSB’nin bugünlere ulaşmasında emeği geçen tüm değerli yöneticilerimizi buluşturmak istedik. Programımıza katılan yatırımcılarımıza ve değerli büyüklerimize teşekkürlerimi sunuyorum.”diye konuştu.

GTSO Başkanı ve TOBB Disiplin Kurulu Üyesi Ersin Kaşka da programda bir konuşma yaptı. Kaşka, “Anadolu’da değerli ve kıymetli bir söz vardır; ‘insanın dili hep ağrıyan dişine girer.’ Gündemimiz ekonomi, Gerede, çok şanslı bir ilçe. Türkiye’de bir çok ilçede olmayan hatta ilde olmayan 2 OSB’ye sahibiz. 2.ci OSB’miz de Deri OSB, burada da ciddi gelişmeler var. Dericilerimiz yatırım yapmaya başladılar, üretme geçen fabrikalarımız var.

Gerede OSB, bugün itibariyle baktığımızda %99 doluluk oranına ulaşmış durumda. OSB için düşünülen 670 bin metrekare bir genişleme alanı var. Bununla alakalı da halen çalışmalar devam ediyor. Dünyada ve Türkiye’de ciddi bir ekonomik sarmal var. Buradaki firmalarımız ihracata yönelik üretim yaptıkları için bu sıkıntılardan görebildiğimiz kadarıyla çok da etkilenmiyorlar. Bu firmalar dolayısıyla bizim için daha çok önem arz ediyor. Gerede TSO olarak zaten buradaki firmalarımızın yanındayız. Gerkonsan ile alakalı da ciddi çalışmalarımız var. Konu TMSF’de ama burası bizim kanayan yaralarımızdan bir tanesi. Son dönemlerde bizim de girişimlerimiz ile Gerkonsan için ciddi teklifler de var.

İlçemizde turizm konusunda da önemli gelişmeler var. HSK Başkanvekilimiz, Milletvekilimiz, Belediye Başkanımız ve bizim girişimlerimiz ile Beşiktaş’ta artık Gerede’de. Çok kısa bir zaman içersinde de otel de çalışmaya başlayacak. Bir çok kişi de otel açılışına gelecek. Beşiktaş Kulübü’nün Rumşah Yaylası’na yapacağı yatırım da bizim için önemli. Gerede’yi her alanda en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Gerede OSB’de de diyaloglarımız artarak devam ediyor. Yatırımcı en kıymetli varlığımız, Allah yatırımcılarımızın sayısını artırsın. Bu organizasyonu düzenleyen ve bizleri bir araya getiren yeni OSB yönetimine teşekkür ediyorum.”dedi.

Belediye Başkan Vekili Cihan Saraç ise şunları söyledi; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş öyküsü medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmaktır. Bunun için de sanayimiz ve işgücümüz bizim temel taşımız. Gerede OSB’deki yatırımcılarımıza gösterdikleri cesaret ve ekonomik anlamda verdikleri katkıdan ötürü ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerede OSB yeni yönetimine başarılar diliyorum. 17 yıllık AK Parti iktidarı süresince ekonomik anlamda büyüyen bir Türkiye var. Bu büyümeye katkı olarak katma değer üreten OSB’deki sanayicilerimizi Gerede Belediyesi olarak önemsiyoruz ve her türlü mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim. Gerede OSB için 1993 yılından bu güne emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Cevap bırakın