19-Temmuz-2024 19:05:29

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
İçimizi acıtan gece!

İçimizi acıtan gece!

Gerede Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir fabrikada dün gece 23.30 sıralarında meydana gelen olayda; fabrikanın arıtma odasındaki vanayı kontrol etmek için içeri giren işçi dışarı çıkamadı. Daha sonra 3 işçi arka arkaya içeri girdi. İşçilerden odaya son giren Enes Kayış’ın baygın halde dışarı çıktığını gören arkadaşları durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Organize Sanayi Bölgesi’ne ihbar üzerine olay yerine 112 Sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri vana odasında bulunan Mutlu Karataş, Yasin Başyiğit ve Emrah Deniz’i dışarı çıkarttı. Sağlık ekipleri, yaptıkları incelemede odadan çıkarılan 3 kişinin hayatını kaybettiğini belirledi.

Odada bulunan gazdan etkilenen işçi Enes Kayış ve 3 itfaiye eri ilk müdahalelerinin ardından AİBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Enes Kayış’ın tedavisinin devam ettiği öğrenilirken, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, itfaiye erlerinin tedbir amaçlı hastaneye götürüldüğünü açıkladı.

Bölgede geniş güvenlik önlemi alan AFAD ekipleri, odada yaptıkları ölçümlerde yüksek seviyede Hidrojen Sülfür, Amonyak ve Karbonmonoksit gazı tespit etti.

Cevap bırakın