19-Temmuz-2024 17:30:57

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
PANDEMİDE SON DURUM

PANDEMİDE SON DURUM

3 ay önce Gerede’de sıfırlanan Covid-19 vaka sayıları Kurban Bayramı öncesi büyük bir artışa geçti. Kurban Bayramı’nın atlatılmasıyla birlikte vaka sayılarında yeniden sevindirici gelişmeler yaşandı.

Maske yasağı kalkana dek 2 yıl süren pandemi döneminde zaman zaman sıkıntılı anlar yaşayan Gerede’de Kurban Bayramı döneminde vaka sayıları önemli ölçüde artmaya başladı. Tatilcilerin dönüş yapması sonrası vakalarda gerileme başladı ve yaklaşık 1 haftadır istenilen seviyeye gelindi.

Günlük 3 vaka

Geçen hafta itibariyle ilçede günlük ortalama 3 vaka tespit edildi. Tespit edilen vakaların tamamının hastalığı hafif geçirdikleri bilgisine ulaşılırken, geçen hafta ilçede toplam 20 vaka görüldü. Vaka sayılarının düşmesi sevindirici gelişme olarak karşılandı. Covid-19’daki son durum yeniden sıfır vakanın yakalanabileceğini işaret etti.

Aşı çalışmaları sürüyor  

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burak Şentürk ve ekibi, ilçede aşı çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar aşı tarihleri geldiğinde bilgilendirilerek, aşı yapılmaları sağlanıyor. Gerede, İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün yoğun çalışması sonrası aşı konusunda da çok iyi duruma geldi.

Ağır hasta yok

Kurban Bayramı sürecinde artan vakalardan sonra en çok merak edilen konulardan biri de ağır hasta sayısı oldu. Bu kritik süreçte ağır hastanın bulunmadığı bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın