19-Temmuz-2024 18:05:15

Cankoç Medya Kuruluşudur.

$
Sözümüz söz!

Sözümüz söz!

30 yıldır yapımı gündemde olan Arasta Projesi’ne ilk kazmayı vuran Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, burada yaptığı açıklamada seçimden önce sözünü verdiği 26 projeden kısa zamanda 5 projeye start verdiklerini söyledi.

Arasta Projesi’nde yapılan çalışmaları incelediği esnada Yenigün’e özel açıklamalar yapan Belediye Başkanı Allar, “Arasta tamamlandığında içerisinde 12 adet dükkân, 6 adet ofis, 1adet kafeterya, 1 adet restoran, millet kıraathanesi, hanımlar lokali, yöresel ürün pazarı ve el sanatları ürün satış dükkânları yer alacak. Proje bodrum artı 2 kattan oluşacak. 2 bin 139 metre karelik bir yapı inşa edilecek.”bilgisini paylaştı.

Seçimden önce verdikleri sözleri tutacaklarını belirten Allar, “26 proje sözümüzden Esentepe Sosyal Tesis, Millet Kıraathanesi, Hanımlar Lokali, Kent Müzesi ve KYK Öğrenci Yurdu projelerine seçimden sonraki kısa zamanda başladık. Sözümüz söz, ne söz verdiysek tutacağız. “dedi.

Yakın zamanda söz verdikleri bir diğer proje olan Gerede Orman İşletmesi B Tipi Mesire Alanı Projesi’ne de startı vereceklerini belirten Allar, “Bu büyük projenin akabinde Yeni Terminal Binası Yapımı ve Buz Pisti yapımına başlamayı planlıyoruz. Yeni Hükümet Konağı Binası ve Yeni Adliye Binası yapımından sonra ise buradaki büyük alana Millet Bahçesi Projesi’ni inşa edeceğiz. Yine Yenimahalle’ye Semt Pazarı (Kapalı Pazaryeri) ve Kapalı Spor Salonu yapımı için de Avam Proje çizimlerine başlanıldı. Projelerin onayından sonra bu 2 projenin yapımı da start alacak”diye konuştu.

Cevap bırakın